כללי עסקים וכלכלה שירותים מקצועיים

די לדחיינות! למצוא את הכספים האבודים עם הר הכסף שתיים

Blank Banking Check and Fountain Pen on a white background

כאלה אנחנו, בני האדם, אוהבים לדחות את מה שאפשר; למחר, מחרתיים, עוד שבוע וגם עוד חודשיים. מה קורה כשמדובר בכסף? אה, עכשיו אתם מפוקסים! ברוכים הבאים למנוע החיפוש הר הכסף שתיים – הכלי שיעזור לכם למצוא את הכספים האבודים שלכם. איזה כספים אבודים, אתם שואלים? אתם הרי מסדרים הכל בקלסרים מאורגנים ואין סיכוי שמשהו נעלם מעיניכם.

ובכן, תופתעו לדעת כמה אתם טועים. איכשהו, בכל יום עוד ועוד אזרחי ישראל מגלים סכומי כסף כאלו ואחרים ששוכבים להם אי שם בקופה מלפני כך וכך שנים, ואיש אינו נוגע בהם. כמובן שאיש גם אינו טורח לעדכן אותם על קיום הסכומים הללו. סקרנים? המשיכו לקרוא וגלו עוד על הכספים שמגיעים לכם וכיצד הר הכסף 2 יעזור לכם למצוא אותם.

איך הר הכסף שתיים יעזור לי למצוא כספים אבודים?

כמה טוב שהטכנולוגיה הולכת ומתקדמת, היא מה שאפשר למשרד האוצר ליצור את הר הכסף שתיים ולסייע לכל אזרח במדינת ישראל להחזיר אליו סכומי כסף ששייכים לו על פי חוק. חיפוש קצר המתבסס על פרטיכם האישיים יעלה בפניכם דו"ח מפורט, במידה ותמצאו בו שאכן ישנם סכומי כסף הממתינים לכם נניח בקרנות הפנסיה, יהיה עליכם לפעול:

  • אל תמהרו – בדקו היטב אילו כספים הצלחתם לאתר; חסכונות, קופות גמל, קרנות השתלמות ועוד. לאחר שתבינו בדיוק מה קיים ומה לא, תוכלו להחליט כיצד לפעול בהמשך.
  • חטטו בקלסרים – בדקו כמה מקומות עבודה החלפתם (אנחנו מקווים ששמרתם את כל תלושי השכר) ובדקו האם והיכן כל אחד מהם הפקיד קרנות פנסיה. ההמלצה היא, כדי להקל על עצמכם, היא לאחד את כל הקרנות לכדי קופה אחת.

מה לגבי השקעות וביטוחים?

לא כולם מעוניינים למשוך את הכסף ולהשתמש בו מיד, לגיטימי. במידה ובעזרת הר הכסף שתיים מצאתם סכומי כסף מסוימים, תוכלו להשקיע אותם במסלולים השונים. גם כאן אל תמהרו, כל חברת השקעות תפרוש בפניכם מסלולים אחרים. אותו הדבר לגבי הביטוחים – דעו כי בהרבה מאוד מקרים ניתן להוזיל אותם ולשלם הרבה פחות.

פרסום באתר