כללי

הקרן החדשה לישראל – למה כדאי לכם לקחת חלק בעשייה שלה? 

הקרן החדשה לישראל

רבים מאתנו רגילים לכך שהגדרת המדינה היא אומנם "מדינה דמוקרטית", אך בפועל כולנו יודעים שהגזענות כאן חוגגת. מעבר להגדרות ומעבר לחובה, ואולי הזכות, של כולנו ללכת לקלפי, יש עוד כמה דברים שניתן וצריך לעשות. בדיוק לשם כך הקמינו בשנת 1979 את הקרן החדשה לישראל, והאמת היא, שאם גם אתם רוצים לקחת חלק בעשיה של הקרן הפעילה והחדשה לישראל, למה שלא תעשו זאת? מדובר על קרן שפועלת, יוזמת ועושה בהרבה מאוד מישורים, כך שגם אתם רוצים להרגיש שאתם תורמים למען חיים טובים ושלווים יותר במדינה שלנו, עכשיו זה הזמן להצטרף לקרן החדשה לישראל. 

למען מה פועלת הקרן החדשה לישראל? 

כאשר מדברים על הקרן החדשה לישראל מדברים למעשה על גוף שפועל למען חיזוק של ערכים חשובים בחברה שבה אנחנו חיים, כמו לדוגמא: 

  • חופש דת 
  • צדק חברתי 
  • זכויות אדם 
  • שוויון לכל אזרחי המדינה 

אם תהיתם מהיכן מגיעות לקרן החדשה לישראל התרומות, כדאי לדעת שהמקור הוא גם מישראלים וגם מיהודים שחיים בתפוצות העולם. בנוסף, הכול נעשה כמובן בשקיפות מלאה כך שניתן לראות ולהכיר מקרוב את שמות התורמים ואת שמות האנשים שפעילים בקרן זאת כבר עשרות שנים. מאז הקמת הקרן, היא העבירה יותר מ300 מיליון דולר לארגונים שונים שפועלים בישראל ופורצים דרך בתחומים חברתיים שונים. 

חיזוק תשתיות הדמוקרטיה בישראל 

עוד פעילות חשובה ביותר שמבצעת בשנים האחרונות הקרן החדשה לישראל הינה פעילות למען חיזוק תשתיות הדמוקרטיה, וזאת לאור עליית הגזענות בארץ כולה. בין היתר, הקרן הקימה בשנים האחרונות מרכזי סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית. בנוסף לכך, אנחנו רואים שהקרן גם סייעה רבות בירידה ברמת הגזענות המורגשת במגרשי הכדורגל. בהחלט ניתן לומר שמטרת הקרן היא לשפר את חיינו כאן במדינה, כך שכל מי שאכפת לו ורוצה לתרום מוזמן לקחת חלק בפעילות הקרן. יש דרכים רבות ומגוונות שבהן ניתן לקחת חלק בפועלה של הקרן החשובה הזאת, בין אם זה על ידי תרומה ובין אם זה על ידי פעילות מעשית, כך שאתם מוזמנים. 

פרסום באתר