בריאות וטיפולים כללי צרכנות נבונה

הקצעת שורשים – נעים להכיר

הקצעת שורשים

לא סתם שם גדול, הקצעת שורשים היא הליך רפואי יעיל במיוחד, שהראה הוכחות בשטח. הקצעת השורשים היא בעצם ניקוי עומק רב מערכתי של פני שטחם של שורשי השיניים. הרעיון מאחורי הטיפול הוא להוביל למצב בו רובדי החיידקים הרבים שהתיישבו על האזור מוסרים לחלוטין, עד למצב של ניקיון מושלם, או לפחות הכי קרוב שאפשר להגיע למושלם.

כשהשיניים שלכם, על כל מרכיביהן, נמצאות במצב אופטימאלי, הסיכוי למחלות חניכיים ולפגיעה בשיניים יורד. מחלות חניכיים הן בעיה רצינית, והיא מטרידה אנשים ללא אבחנת גיל. נכון, מחלות אלו תוקפות מבוגרים יותר מאשר צעירים, אך עם התזונה עתירת הסוכר של ימינו יותר ויותר צעירים סובלים מפגיעה בשיניים, כולל בשורשים, כבר בגיל צעיר.

היתרונות של הקצעת שורשים

  1. אין כאב – שלא כמו טיפולי שיניים רבים אחרים, הרי שהקצעת השורשים לא נחשבת להליך כואב, כך שאין חשש פשוט לבצע אותה, במידה וימליץ על כך רופא השיניים.
  2. מצילה מהתדרדרותהקצעת שורשים מאפשרת לכם לשמור על בריאות הפה ברמה שתמנע את התפתחותן של מחלות חניכיים שונות, ובעצם תחסוך מכם את הסבל, הכאב והטיפולים העתידיים.
  3. מניעת ניתוח – הקצעה שנעשתה בזמן, בזיהוי מוקדם, משמשת לעיתים קרובות כחוצץ ביניכם לבין הליך כירורגי, בייחוד אם יש נטייה גנטית לבעיות שיניים מוכרות שהרי אז ניתן לדחות אותן או למנוע את הופעתן כליל.

אז איך מתקדמים מכאן?

עכשיו שאנחנו מודעים לחשיבות ההליך של הקצעת השורשים בשיניים שלנו, כל מה שנותר הוא לקבוע תור לבדיקת עומק אצל רופאת שיניים ברמת השרון. הרופאה תבצע אבחנה מקיפה של מצב הפה, החניכיים והשיניים שלכם, ותמליץ על הצעד הבא, שיכול מאוד להיות שיהיה הקצעת שורשים (אך לא בהכרח).

לרוב הטיפול מומלץ כאשר המטופל מגיע למרפאה עם תלונה של רגישות עד כאב לטמפרטורות של מזון ומשקאות (חם או קר), דימומים ונפיחות בחניכיים. אם הרופאה תזהה כיסי-חניכיים גדולים יחסית, הרי שזו תהיה הוכחה מובהקת כי משהו בחניכיים לא בשיא בריאותו, וכי יש לטפל. לעיתים תתבקשו לבצע בדיקות דימות שונות כגון צילום רנטגן לשיניים.

פרסום באתר