הכל לבית כללי

המלצות לביצוע ניקיון אחרי שיפוץ הבית

שיפוץ הבית זו אחת המשימות המורכבות ביותר שאדם ללא ניסיון בתחום יכול לעבור. מעבר לעובדה שהשיפוץ עולה די הרבה כסף ויש אנשים שחוסכים במשך שנים רבות כדי לבצע את השיפוץ בבית, מדובר בהחלטה שאין ממנה חזור ולאחר שכבר החלפתם את הריצוף של הבית או שברתם קיר חוצץ בין המטבח לסלון – יהיה קשה מאוד לחזור אחורה למצב הקודם שהיה לפני תחילת השיפוץ. לאחר כל שלבי השיפוץ בבית, הפיניש שנותן לשיפוץ את המראה הסופי זה הניקיון. יש אנשים שחושבים שניקיון הבית אחרי שיפוץ זה מותרות ואפשר לדלג על השלב הזה, אך כל אדם שכבר מנוסה בנושא יודע שהזמנת חברת ניקיון אחרי שיפוץ לביצוע הפיניש האחרון והברקת הבית, זה חלק מכל שלבי השיפוץ עצמו וזה ממש לא המקום לנסות ולחסוך כמה שקלים על ידי ניקיון עצמאי.

ציוד ניקיון מקצועי

ניקיון אחרי שיפוץ מחייב הבנה יסודית של הנזקים שעלולים להיגרם לבית המשופץ. יש לא מעט דברים שניתן לנקות רק באמצעות מכונות ניקיון מקצועיות, ציוד מתקדם שתמצאו רק אצל חברת ניקיון מומלצת המתמחה בניקיון בתים לאחר שיפוץ. כדי שתוכלו להבין למה עדיף מלכתחילה לא לנסות לנקות בית אחרי שיפוץ לבד, נסביר לכם את השלבים שכרוכים בניקיון אחרי שיפוץ וכך תוכלו להימנע מנזקים בלתי הפיכים שעלולים להיגרם לכם כתוצאה מניסיון לנקות לבד.

כל חברת ניקיון מומלצת מכירה את שיחות הטלפון שמתקבלות מאנשים שניסו לנקות את הבית לבד אחרי השיפוץ, וברגע שהם גילו שהניקיון שהם עשו גרם לשריטות ברצפה החדשה או לחריקות במסילות החלונות החדשים, הם החליטו לפנות לחברת ניקיון מקצועית כדי שתתקן את הנזקים שנוצרו ותימנע עוד נזקים שעלולים לקרות אם הם ימשיכו לנסות ולנקות את הבית לבד.

 

השלבים בניקיון בתים אחרי שיפוץ

בסוף תהליך השיפוץ של הבית נשאר המון לכלוך שהתגבש והצטבר בכל אזורי הבית השונים. כמובן שאי אפשר להיכנס לחיות בבית במצב שכזה והפתרון הטוב ביותר שתוכלו למצוא זה הזמנת חברת ניקיון מומלצת שתנקה את הבית ותוציא את כל היופי שהתחדש בבית עם עבודות השיפוץ. ניקיון בתים אחרי שיפוץ מצריך התמודדות עם כתמי צבע שנזלו בעת צביעת הקירות והתקשו על הרצפה, ואם זו רצפה חדשה אז על אחת כמה וכמה לא תרצו לקחת סיכון ולגרום לה שריטות בניסיון להסיר את הצבע היבש לבד. כמויות האבק שמתפזרות בבית במהלך עבודות השיפוץ, גם הן משהו שלא תרצו להתמודד איתו לבד וכל ניסיון לנקות ללא ציוד מקצועי וידע מקדים עלול לעלות לכם ביוקר. אז במקרה של ניקיון בתים אחרי שיפוץ עדיף ללכת על בטוח ופשוט להזמין חברת ניקיון מומלצת שתנקה את הבית בצורה מקצועית ללא סכנות וסיכונים מיותרים.

שלב ראשון בניקיון – ריקון הבית

עם הליך השיפוץ של הבית מצטברים הרבה מאד דברים חסרי תכלית בבית. למשל, שאריות של חומרי עבודה ועוד כל מיני קרטונים וציוד ששימש לטובת תהליך השיפוץ בבית. לפני שמתחילים לבצע בפועל ניקיון לאחר שיפוץ דירה, חשוב קודם כל לפנות את כל השאריות חסרות התכלית מהבית. ריקון הבית משאריות בלתי נצרכות יעזור לכם לעשות סדר בראש כדי להבין מה מצב הבית ומה נדרש על מנת לנקות אותו. בנוסף לכך, שאריות החומרים מהשיפוץ יפריעו להליך הניקיון עצמו ובכל מקרה תצטרכו בהמשך לפנות אותן מהבית. אז כדי לבצע ניקיון אחרי שיפוץ של הבית חייבים קודם כל לרוקן את הבית ולזרוק לפח כל מה שלא צריך, או לאחסן ציוד שכן תרצו לשמור ואולי ישמש אתכם שוב בעתיד.

שלב שני – שטיפה כללית

לרוב ניקיון לאחר שיפוץ מובנה מחזרה שוב ושוב על ניקיונות על מנת להצליח להתגבר על סדר הגודל של הלכלוך הקיים. שטיפה כללית ולא מאוד יסודית, היא צעד הכרחי בתהליך ניקיון בתים אחרי שיפוץ. לאחר שטיפה כללית של הבית הכל יראה לכם נקי יותר וזה דבר שיסייע להגביר את המוטיבציה לקראת יתר שלבי הניקיון של הבית. מעבר לכל זה, שטיפה כללית תעזור לפנות את השכבה הראשונה של האבק והלכלוך שהצטבר באזורי הבית לאחר השיפוץ וגם דבר זה יקל במעט את המשך עבודות הניקיון של הבית.

שלב שלישי – שימו לב לפרטים הקטנים

ממש לפני שמגיעים לשלב השלישי והאחרון בתהליך ניקיון בית או ניקיון דירה אחרי שיפוץ, הליך שכולל בשלב הראשון פינוי של כל הדברים בדירה ולאחר מכן ביצוע שטיפה כללית ראשונית של הבית, צריך לחזור ולשטוף את הבית שוב פעם והפעם זו צריכה להיות שטיפה יסודית ומעמיקה של כל אזורי הבית השונים. בשלב הזה חשוב לשים דגש על ניקיון של כל חלק וחלק בבית, מבלי לדלג על אף אזור ובלי לפספס אף גרגיר של אבק או חומרי עבודה יבשים. בשלב הזה צריך לתת דגש על כל הפרטים הקטנים וכך תוכלו להפטר מכל מפגעי השיפוץ בזה אחר זה והבית יהיה מוכן לקראת כל פעולת ניקיון נוספת שתרצו לבצע כגון פוליש לרצפה או ליטוש מרצפות וכדומה.

הזמינו רק חברת ניקיון מומלצת

ברוב המקרים של ניקיון בתים אחרי שיפוץ בעלי הבתים יעדיפו גם לעשות פוליש לרצפה, ככה הם יוכלו להעניק לרצפה שכבות הגנה שיגנו עליה למשך זמן רב אחרי סיום השיפוץ וכל עבודות הניקיון של הבית המשופץ. מאחר ובשלב זה הבית גם ריק מרהיטים ותכולה, ביצוע פוליש לרצפה יוכל להתבצע בקלות יתרה ולכן גם המחיר שתקבלו אצל כל חברת ניקיון בתים יהיה זול יותר ממה שבדרך כלל הייתם אמורים לשלם עבור פוליש לרצפה של הבית. נצלו את ההזדמנות ואחרי זה מיד תוכלו כבר לעבור לבית וליהנות מאווירה מחודשת של בית נקי ומשופץ.

פרסום באתר