כללי עסקים וכלכלה שירותים מקצועיים

הלוואה חוץ בנקאית למוגבלים – דגשים חשובים

הלוואה חוץ בנקאית למוגבלים

מקור האשראי העיקרי במדינת ישראל הוא הבנקים. בדרך כלל כשאנחנו זקוקים לסכום כסף משמעותי, הגישה הטבעית היא לפנות לבנק שבו מתנהל החשבון שלנו ולבקש ממנו הלוואה. לבנקים יש כמובן אינטרס מובהק למכור לנו הלוואות – הרווחים שלהם מהמוצר הזה גבוהים מאוד, ובפרט כשמדובר בלווים קטנים יחסית שמשלמים ריבית גבוהה. מצד שני, ישנם מצבים שבהם לפי חישובי הבנק הסיכון גבוה מדי, והם מסרבים לבקשה. בפרט כך הדבר אצל מי שחשבון הבנק שלו מוגבלת מסיבה כזו או אחרת. אבל גם במצבים אלה יש פתרון – החברות שמעניקות הלוואות חוץ בנקאיות.

האם כדאי לבקש הלוואה חוץ בנקאית כדי להסיר את המוגבלות מהחשבון?

מצב אחד שבו מתבקשת הלוואה חוץ בנקאית למוגבלים היא כשמטרת קבלת הכסף היא להחזיר את החובות, להסיר את המגבלות מחשבון הבנק ובעצם לצאת לדרך חדשה וטובה יותר.

כדאי לנצל את האופציה הזו – אבל בזהירות. אם הריבית ותנאי ההחזר של אותה הלוואה מחברה חוץ בנקאית גורמים לכך שעלות הכסף גבוהה מאוד, התוצאה עלולה להיות הסתבכות קשה אף יותר. במקרים אלה אין ברירה אלא לקבל את המגבלות, להצטמצם מבחינת ההוצאות ולהחזיק את הראש מחוץ למים עד שאפשר יהיה לעמוד שוב על הרגליים. 

אם לעומת זאת הריבית היא כזו שאפשר לעמוד בה, הכסף שמספקת החברה החוץ בנקאית הוא למעשה אוויר לנשימה ופתרון מעולה למי שרוצה לשקם את המצב הכלכלי שלו.

ממי לבקש הלוואה חוץ בנקאית למוגבלים?

כל מי שזקוק לאותה הלוואה חוץ בנקאית למוגבלים יכול לפנות לאחת החברות הרבות שמציעות אשראי גם למסורבי בנקים. חובה לוודא שמדובר בחברה רצינית, כלומר כזו שיש לה רישיון מטעם משרד האוצר לעסוק בתחום המימון – רישיון תקף כמובן.

לאחר סינון הגופים שלא עומדים בקריטריון הנ"ל, מומלץ לבצע סקר שוק מקיף ככל האפשר כדי להגיע לתנאים טובים ככל האפשר.

פריסה רחבה של ההחזרים

המלצה נוספת כשלוקחים הלוואה חוץ בנקאית למוגבלים היא לנסות לפרוס את ההחזרים על פני תקופה ממושכת. בדרך זו אתם זוכים לפסק זמן משמעותי מהצורך לדאוג להתנהלות השוטפת ויכולים לשקם את המצב הכלכלי – אלא אם כן הדבר מייקר במידה ניכרת את ההלוואות החוץ בנקאיות שמוצעות לכם.

פרסום באתר