כללי שירותים מקצועיים

הדברת מזיקים

הדברת מזיקים

אם פתחתם את ארון הקטניות שלכם וגיליתם שם משהו מעופף, זה בוודאי עש שכבר עשה שמות במוצרי המזון שלכם. העש הזה יודע כיצד לחדור לתוך שקיות באופן מיקרוסקופי, ולפזר ביצים אשר יהפכו לפרפרים קטנים, ואף אחד לא רוצה לאכול מקרוני או אורז כאלה. מספיק עש אחד מטריד בתוך הארון כדי שהוא יחולל כזה נזק, לכן חשוב מאוד לסגור את ארונות המטבח, ולא לאפשר לעש לחדור פנימה וגם לחסל אותו. יש אמצעים שונים בהם עושים הדברה לעש הזה שקוראים לו עש המזון ויש גם עש נוסף שנקרא עש הבגד. שניהם אוהבים לאכול האחד בגדים והשני מזון. הדברת מזיקים מתייחסת גם לסוגי העש הללו.

זהירות קן צרעות – הדברת מזיקים

עקיצה של צרעה עלולה להיות מסוכנת מאוד. כאשר מתגלה קן צרעות בבית או בסמוך לו, יש להזמין חברת הדברת מזיקים אשר תטפל במפגע. במקרה הזה יש לאתר את הקן ואת המלכה שלו ולהשתמש בחומרי הדברה כדי לקטול אותם. אותו טיפול יש לתת לפרעושים וקרציות שיש בבית, ע"י ריסוס ואיבוק משטחים נגועים ובעיקר ליד חיות הבית, ויש להשתמש בחומרי הדברה שאינם מזיקים לבעלי החיים. מלבד ההדברות הללו, כל קיץ יש מי שעושה הדברת יתושים, שעלולים להטריד מאוד. הם בדרך כלל משתלטים על אזור שיש בו מקורות מים, ולכן אם אתם משקים את העציצים במרפסת שלכם ומשאירים שלולית של מים, אל תתפלאו אם תהיה לכם מתקפת יתושים בבית.

תיקנים – מיד להדביר!

העובדה שהתיקנים מגיעים ממערכות ביוב, גורמת להחלטה מידית להזמין הדברת מזיקים איך שאתם מגלים אותם בבית שלכם. הסימן הראשון הוא שהם משאירים את הביצים שלהם בכל מקום וכך ניתן לדעת שיש לכם תיקנים בבית. יש שני סוגי תיקנים אמריקאי וגרמני וכאשר הם מציפים את הבית, צריך להתפטר מהמפגע הזה שכן אין דבר פחות אסתטי ודוחה מהם. כדי לדעת אם יש לכם תיקנים בבית, מספיק שתיכנסו למטבח באמצע הלילה ותראו איזה משהו חום גדול מתרוצץ, אז תדעו שיש לכם תיקנים כי הם מחכים שתלכו לישון כדי להשתלט על אזור השיש במטבח ולגלות מזון.

פרסום באתר