קוסמטיקה וטיפוח

הגדלת חזה – כל הפרטים החשובים!

גברים ונשים רבים מחשיבים חזה נשי גדול כחזה מושך, חושני ויפה. זוהי הסיבה לכך שנשים רבות שלהן חזה קטן יחסית, באופן טבעי, פונות לבצע ניתוח הגדלת חזה, ולהגדיל את החזה לגודל הרצוי להן. ניתוחים מסוג זה שכיחים למדי, ונעשים במספר שיטות. לפני שניגשים לניתוח שכזה, חשוב מאד להתייעץ, לברר ולבדוק. כדאי לבחור במנתח מקצועי ובעל ניסיון, על מנת שהתוצאות תהיינה טובות, ושלא יתרחשו נזקים או פגיעות שונות.

איך בוחרים מנתח?

מנתח אשר עוסק בהגדלות חזה חייב להיות חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית – זהו פרט שהוא חובה, ואין לעבור ניתוח אצל מנתח שאינו חבר באיגוד. מומלץ לבחור במנתח בעל ניסיון רב ככל האפשר. לפני שמחליטים בפועל על הניתוח, כדאי מאד לבקש מן הרופא המנתח שאתו נפגשים תמונות של ניתוחים שכבר ביצע בעבר, עם עדיפות לתמונות מסוג "לפני" ו"אחרי", על מנת שניתן יהיה להתרשם מן התוצאות של הניתוחים שביצע. בתמונות הללו כדאי לבדוק שהחזה מוגדל באופן סימטרי משני הצדדים, שאין צלקות בולטות וכן הלאה. רופאים רבים מחזיקים באפשרות של הדמיה תלת ממדית של החזה ושל ההגדלה. אם ישנה אפשרות כזו, כדאי מאד לבקש לראות את ההדמיה, על מנת לבדוק שהתוצאה היא אכן הרצויה, וגם על מנת לבחור את גודל החזה הרצוי.

שיטות לניתוח הגדלת חזה

ניתוחים להגדלת החזה נעשים בשתי שיטות עיקריות, כאשר שיטה אחת היא הגדלה מעל שריר החזה, ושיטה שניה היא הגדלה מתחת לשריר החזה. ההבדל בין השיטות נעוץ במורכבות של הניתוח, במשך ההחלמה, בכאבים שאחריו וגם באיכות של התוצאות. עם זאת, לא כל אישה יכולה לעבור כל ניתוח, ולכן מומלץ להתייעץ עם רופא מקצועי ומומחה, על מנת לבחור את השיטה המתאימה ביותר, ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר. כך או כך, ההגדלה עצמה נעשית באמצעות שתלי סיליקון בגודל הרצוי, על מנת להביא את החזה לגודל ולצורה הרצויים.

תהליך ההחלמה

לאחר הניתוח, צפויה תקופת החלמה אשר אורכת כשבועיים לפחות. במשך כ-10 ימים צפויה רגישות בחזה, ואף כאב. על מנת להקל על הכאבים, חשוב להימנע מכל סוג של פגיעה בחזה. כמו כן, אין לשכב על הבטן, וגם שינה על הצד עלולה להכאיב, כך שמומלץ למצוא תנוחת שינה נוחה על הגב, לעיתים באופן של חצי ישיבה. דרך נוספת להקל על הכאבים היא להניח קומפרסים קרים או קוביות קרח על החזה. מומלץ שלא ללבוש כלל חזייה בשבוע עד שבועיים שלאחר הניתוח. גם לאחר מכן, מומלץ ללבוש חזייה רכה, ללא ברזלים, על מנת למנוע כאב בחזה. לאחר הניתוח אסור לבצע כל סוג של פעילות גופנית, גם פשוטה, במשך כשבוע. לכן כדאי לדאוג מראש שתהיה עזרה מתאימה לפעילויות היומיומיות הנדרשות.

פרסום באתר