כללי שירותים מקצועיים

גיוס כספים לעמותה – איך עושים את זה?

גיוס כספים לעמותה

רובן הכמעט מוחלט של העמותות וארגוני המלכ"ר בישראל מתקיימים ומתפתחים בהתאם לתרומות המוקצות להן בעזרת תהליכי גיוס כספים לעמותות המתבצע במקרים מסוימים ע"י עובדי או מתנדבי העמותה, ובמקרים אחרים על ידי חברה העוסקת בגיוס כספים. מדובר בעבודה לא פשוטה המחייבת רוח ספורטיבית, ביטחון עצמי ואופטימיות בשפע מכיוון שעל האדם שנפלה בידו המשימה לגייס כספים, “לרדוף" אחר התורמים הפוטנציאליים העולים בחכתו ולהביא אותם לכדי רצון לתרום לעמותה.

במי כדאי לבחור עבור מלאכת גיוס כספים לעמותה שלנו

במידה ובחרה העמותה באדם מתוכה לבצע מלאכת גיוס כספים לעמותה כדאי שתכין עצמה לכשלון. לרוב מדובר באנשים שאינם יודעים כיצד לבצע את העבודה ואינם מחזיקים בתכונות המתאימות לכך. מדובר בתסכול שיוכל להוביל במקרה הרע לעזיבתו את תפקידו ובמקרה הרע אף יותר להפסקת התקשורת בין העמותה ובין הגורם אליו פנה המגייס. אין ספק, גיוס כספים לעמותות אינו עסק קל.

בהתאם לכך, ההמלצה הטובה ביותר היא לפנות לשירותיה של חברה חיצונית המתמחה בפיתוח קשרים אדוקים וארוכי טווח עם מקורות גיוס כגון קרנות פילנתרופיות, אנשים פרטיים ועוד. חברה שכזו תיצור יחד עם האגודה או הארגון תכנית אסטרטגית המתאימה במיוחד לצרכי הארגון והמטרה לשמה הוא מתקיים, שמטרתה פיתוח משאבים ויצירת הכנסה מחזורית לטווח ארוך, שתאפשר לארגון לשרוד זמן רב יותר ולהשיג את מטרותיו בצורה יעילה יותר. מלאכת גיוס הכספים לעמותות תתבצע על ידי אנשי צוות המחזיקים בניסיון רב שנים ביצירת קשרים והשפעה, ומכירים את הדרך המהירה והנכונה ביותר למגייסים הפוטנציאליים.

אסטרטגיה נכונה היא פתח להצלחה בטוחה

אין ספק שאחד האתגרים הגדולים ביותר העומדים בפניהם של העמותות וארגוני המלכ"ר, הוא גיוס הכספים. ההצלחה בתהליך הגיוס תלויה באסטרטגיה שיטתית ומסודרת אותה ניתן להשיג בעזרתן של חברות חיצוניות המתמחות בכך. גיוס כספים לעמותה הוא הדרך היחידה שלה להחזיק מעמד ולהמשיך לבצע את תפקידה החשוב בחברה לאורך זמן רב והמטרה היא "למכור" להם את העמותה, לחשוף בפניהם של תורמים פוטנציאליים את חשיבותה של העמותה בחברה.

פרסום באתר