בריאות וטיפולים כללי שירותים מקצועיים

בלוטת תריס כואבת – למה זה קורה?

בלוטת תריס כואבת

בלוטת תריס כואבת היא מקור לצרות; מלבד כאבי הגרון החולה עלול לחוש גם אי נוחות מסוימת באוזניים ובצוואר. ממה נובעים הכאבים הללו? לפני שנפרט את הסיבות, כדאי אולי להסביר מהי בלוטת התריס. רובנו מכירים את שמה, אך לא טרחנו להתעמק מעולם בתפקידה בגוף. בלוטה זו משפיעה על מערכות שונות בגוף, היא מייצרת הורמונים שונים ומעורבת בהמון תהליכים חשובים שמטרתם להבטיח את תקינות גופנו. 

3 סיבות למה בלוטת תריס כואבת

  • תירואידיטיס – זהו שם כללי המתייחס לדלקת בבלוטת התריס. זו סיבה אחת מדוע בלוטת תריס כואבת והיא יכולה להתפתח על רקע מחלות שונות, מחסור ביוד, פעילות יתר של הבלוטה או אחרי לידה. 
  • קשריות בבלוטת התריס – הקשריות הן גושים או גידולים בבלוטת התריס. רובן אינן גורמות לכאבים, אך בפעמים נדירות כן ניתן לשמוע על אנשים שמתלוננים על כאבים בלסת, באוזן או בצוואר. אם הקשרית התפתחה, גדולה עלול ללחוץ על קנה הנשימה וליצור קשיים בבליעה והנשימה. במידה והקשרית פוגעת במיתרי הקול, התוצאה היא כאבים וצרידות. 
  • סרטן בבלוטת התריס – גידול ממאיר של תאים בבלוטה נחשב לנדיר יחסית, אך עדיין כדאי להיות מודעים לקיומו. כאבים בגרון, בבלוטת התריס ובצוואר המשפיעים על פעולות הנשימה והבליעה הם לא תמיד סיבה להילחץ, אך מומלץ מאוד להיוועץ ברופא כפי שהייתם נוהגים לו בכל מקרה הייתם חשים באי נוחות וכאבים בגרון. 

לא מתעלמים מהכאבים – מטפלים בזמן ומונעים החמרת המצב

הרי ביננו, אין צורך להילחץ. כאבי גרון ואי נוחות באוזניים, בלסת ובצוואר יעידו לרוב על שפעת או בעיות גרון אחרות. בלוטת תריס כואבת היא לא תמיד סימן למקרה הגרוע ביותר, אך כן יש לתת עליה את הדעת. אם הנכם חשים באי נוחות מסוימת, גשו לרופא ובדקו מה גורם לגרון שלכם לכאוב. 

כמו כל בעיה רפואית אחרת, גם כאן בדיקה וגילוי מוקדמים יוכלו לסייע בנטרול הבעיה ומניעת החמרה. אין סיבה להיכנס להיסטריה, רק שמרו על ערנות והקשיבו לגופכם, והגיעו לטיפול בזמן במידה ואינכם חשים בטוב. 

פרסום באתר