בריאות וטיפולים כללי

אשפוז פסיכיאטרי במרחב בטוח

הפרעות נפשיות עלולות להערים קשיים רבים על אלו הסובלים מהן; רגשות מעורבים וקיצוניים המערפלים את המחשבה ומביאים את האדם לעתים גם למצבים המהווים סכנה לעצמו ולסביבה. לפעמים, אדם הסובל מהפרעה נפשית יגיע למצב בו אשפוז פסיכיאטרי יהיה הפתרון הטוב ביותר עבורו, שכן הוא יימצא בסביבה טיפולית ומוגנת שתעשה הכל בכדי לשמור עליו שלם, ולהעניק לו טיפולים ואוזן קשבת במקרה הצורך.

מצד שני, האשפוז עלול להיות חוויה לא פשוטה עבור חלק מהמטופלים. חלקם ירגישו כלואים, קורסים תחת העומס של הנהלים הנוקשים והאווירה הקודרת, הסטיגמה וחוסר הפרטיות. כל אלו יחדיו מוסיפים לא מעט לקושי הנפשי של אדם הסובל ממחלה נפשית ומעוניין לטפל בה. אז מה ניתן לעשות? האם אשפוז במוסד פסיכיאטרי הוא האפשרות היחידה העומדת בפני אדם שנקלע למשבר?

האופציה הטובה ביותר: אשפוז פסיכיאטרי בבית

האם ידעתם שכיום, קיימת אפשרות של אשפוז פסיכיאטרי פרטי בבית? ככל שעובר הזמן, מטופלים רבים יותר מגלים על כך ומעדיפים לבחור באופציה הזו על פני אשפוז במוסד רפואי ויש לכך כמה סיבות הגיוניות מאוד:

  • ראשית כל חשוב לציין שאין ספק שאשפוז בבית יהווה חלופה ראויה לאשפוז מוסדי, כל עוד ישנו צוות מקצועי המלווה את המטופל וזמין לו 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.
  • אם מצבו הרפואי של המטופל מאפשר זאת, והוא ומשפחתו יהיו מעוניינים להישאר בביתם, יהיה מדובר בטיפול הטוב ביותר עבורו. זאת מהסיבה שאם כך החליט, ייתכן שיהיה שותף פעיל יותר בטיפול וירגיש בנוח לבצע את הצעדים הנדרשים בכדי להרגיש טוב יותר.
  • השהות בבית תאפשר למטופל להרגיש הכי טוב ובטוח. כשאדם נמצא בסביבה המוכרת לו, כשלצידו האנשים שאוהבים ודואגים לו יחד עם החפצים אליהם הוא קשור, ירגיש הרבה יותר בנוח במהלך הטיפול.
  • כשאדם מאושפז בביתו, בני המשפחה יוכלו לשמור על השגרה היומית שלהם מבלי להתרוצץ לבית החולים. 

על חשיבות התנאים להחלמה טובה יותר

טיפול ושיקום משברים רגשיים ונפשיים דורש רגישות ברמה הגבוהה ביותר, על מנת לסייע למטופל להתקדם בדרך יעילה ומתאימה עבורו ועבור מצבו הנפשי. משום כך, אשפוז פסיכיאטרי לא תמיד יהיה חייב להתבצע בדרך המסורתית. עם השנים הבינו שישנה חשיבות רבה לתנאים בהם נמצא המטופל, ועל השפעתם על תהליך ההחלמה. 

מאמר זה בחסות  moody – טיפול ושיקום משברים רגשיים ונפשיים.

פרסום באתר