כללי עסקים וכלכלה

איתור כסף אבוד – איך מוצאים הון אבוד?

איתור כסף אבוד

ברבות השנים הנכן מחליפים הרבה מקומות עבודה, מבצעים מעבר בין בתים ובתוך כל זה הנכם אף מאבדים חסכונות – פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות. מי מבינכם אשר אינו שכח כי בהיותכם סטודנטים והמעביד שלכם הקים עבורכם קרן פנסיה? מי אשר שכח כי הסבתא והסבא שלו חסכו עבורו קופת גמל אשר אבדו עקבותיה? עבור הרבה מקרבכם יש חיסכון שאינכם בעלי הכרה הודותיו. יש כיום כסף אבוד על סך של עשרות מיליארדים ₪. הדבר אינו מסתכם רק בכך – עבור קרובי משפחה אשר הלכו לעולמם היו פנסיה או קופת גמל? הנכם בוודאי אינכם מכירים בעובדה זו ובזמן עריכה של צוואה וחלוקת נכסים לא לעולם בעלי הכרה עבור כל הנכסים. משרד האוצר דורש ונותן בידכם לדעת באם יש לכם כסף אבוד. זה הזמן לקום מהכורסא שלכם, הדבר מאוד משמעותי, בני אדם בדרך זה ביצעו איתור כסף אבוד.

איתור כסף אבוד – היכן ההון האבוד?

הדבר רק מהווה את הדרך ההתחלתי – לאחר שתמצאו קרן השתלמות, חיסכון או קופת גמל, קיים צ'אנס מיאבי כי תמצאו דמי ניהול רבים בפרט. זה המצב בחשבון אשר אינכם בוחנים מדי עת, המערכת הזאת פשוט יודעת שלא קיימת בקרה ומעלה את דמי הניהול ולהם יש השלכה עצומה על כל מה שנותר בתום התהליך – אל לכם להרים ידיים הודות דמי ניהול ביתר ששולמו בחשבון אבוד ואל לכם להתייאש לוודא את החשבון מדי זמן להפחית בדמי הניהול.

איך מוצאים הון אבוד?

כיצד מבצעים איתור כסף אבוד? קודם כל, עליכם להיכנס לאתר של משרד האוצר – עבור איתור כסף אבוד. באתר זה באפשרותכם כי תוענק לכם אינפורמציה במידה ויש בנמצא קופה או קרן על השם שלכם או על שם של קרוב משפחה שלכם. האיתור הלכה למעשה הכי משמעותי אשר מעניק אף חיסכון ואף סך של השקעה הוא דרך מסלקה פנסיונית. היא מעבירה אינפורמציה ופרמטרים מכל גופי ביטוח, גמל ופנסיה לאוכלוסייה החוסכת ולקהל של סוכני ביטוח ויועצים פנסיונים. היא מעניקה ממשק מאובטח, אך אינו מחוסר משוגג ולא מצוין בצורה שלמה, בתשלום בן ארבעים ₪.

פרסום באתר