כללי שירותים מקצועיים

אז איך גומלים מחיתולים?

יש הרבה קסם בהורות, אבל גם הרבה מאוד אחריות, ועימה מגיעה לא מעט עבודה קשה. הורות זו מתנה מדהימה לחיים, והתינוק שלכם הוא מתנה גדולה בשבילכם, וכשהוא גדל, יש כל מיני שינויים. אחת השאלות שעולה היא איך גומלים מחיתולים.

אם הגעתם לגיל שאפשר להתחיל ללכת לשירותים לבד, לשבת על סיר, או ממש לשבת על האסלה (בכיסא מותאם כמובן), אז אין ברירה, זה הזמן להתחיל ליישם גמילה מחיתולים. איך? שימו לב –

טכנית איך גומלים מחיתולים

  1. למידה – הילד לומד את הנושא מהתבוננות, משאילת שאלות, מהדגמה (כן כן!), מספרים, ובעזרת העניין הטבעי שיש לילדים בהכול.
  2. הכרות עם "בלי חיתול" – תוך שיח עם הילד והסכמה הדדית מגיעים להורדת חיתול לפרקי זמן קצרים, להתרגלות לאפשרות להיות בבית בלי חיתול תוך הודעה מראש על צרכים.
  3. קיבוע היכולת – לאט לאט יש להגדיל את פרקי הזמן ללא החיתול, תוך שיח והסכמה עם הילד, לזמנים קבועים ומסודרים – כל אחה"צ, או בזמן ארוחות וכיו"ב. עם הזמן פרקי הזמן ללא חיתול יהיו ממושכים יותר, עד שהילד יוכל להיות יום שלם ללא חיתול, כל עוד יש מי שמשגיח וזמין לעזור לו בכל רגע. דבר זה זמין לרוב המשפחות רק בסופי השבוע.
  4. גמילה מחוץ לבית – כשהילד מרגיש בטוח ויודע לבד להודיע ואף לעשות את צרכיו במקום המיועד לכך, ניתן להתחיל להרגילו במפגש עם העולם שמחוץ לבית ללא חיתול.

השלב האחרון בגמילה

על השאלה איך גומלים מחיתולים אפשר לענות בצורה מפורטת על עשרות עמודים, עם התבוננות על אספקטים פסיכולוגיים, פיסיולוגיים, חברתיים, כלכליים וכיו"ב, אך בשורה התחתונה, גמילה מחיתולים נעשית באהבה ותשומת לב.

כשהילד שלכם בונה ביטחון במשהו חדש לגמרי, ומשהו יוצא דופן שמעורר תמיד תגובה, יש לתת לו זמן ותשומת לב, אהבה ותחושה שהכול בסדר, גם אם בורח לו. לאחר שהוא בנה ביטחון רב והתרגלות להתאפק וללכת לשירותים, הילד יתחיל להתעורר בבוקר עם חיתול יבש. זה השלב האחרון באיך גומלים מחיתולים, שכן כאן נראה שהילד כבר נגמל.

פרסום באתר