כללי

ואולי מגיעה גם לך אזרחות פורטוגלית?

יש לא מעט עובדות שהופכות את פורטוגל למקום טוב לחיות בו. אחת מהן היא פשוט העובדה כי קרוב לוודאי שמגיע לכם דרכון. מאות ישראלים כבר נושאים בכיסם דרכון פורטוגלי, ונהנים משקט נפשי בטיולים ונופש, מהזדמנויות עסקיות ייחודיות, מהאפשרות לעבוד ולחיות באירופה, וליהנות לא רק מאיכות חיים גבוהה, אלא גם מתנאים סוציאליים ייחודיים והטבות למהגרים ולבעלי עסקים.

בעשור האחרון הפכה פורטוגל ליעד תיירות מבוקש, אחד המבוקשים באירופה. לא אירע שם דבר יוצא דופן, ולא התרחשה מהפכה תרבותית. מספר יודעי דבר גילו את פורטוגל, זכו להכיר אותה היטב, וחזרו הביתה לספר. אותו הדבר קרה בישראל, אך כאן דבר מוביל לדבר, והנה מסתבר כי לרבים מאיתנו מגיעה אזרחות פורטוגלית.

כיצד אני יודע אם מגיעה לי אזרחות פורטוגלית?

אם לא תשאל, לא תדע, והצעד הראשון לקראת אזרחות פורטוגלית הוא פניה למשרד ייעוץ משפטי מקצועי להנפקת ויזה, אשרות ואזרחות. פורטוגל מציבה תנאים ברורים ורשימה ארוכה של חוקים המדייקים ומדקדקים על קוצו של יוד למי מגיעה אזרחות.

פורטוגל מאפשרת הגשת בקשה לאזרחות לכל אדם, אך כדי שהבקשה תכובד ותעבור את הביקורות יש למלא אותה בצורה מקצועית, וכדאי לעשות זאת בעזרת עורך-דין. קל מאוד לטעות בתהליך הבקשה, וקשה מאוד לדייק אותה. אינספור פרטים קטנים נכנסים לתהליך, בטפסים ארוכים ומייגעים. כאשר איש מקצוע לצידכם, טופס בקשת האזרחות שלכם לפורטוגל יתמלא בצורה הטובה והמדויקת ביותר, ויבטיח לכם את ההזדמנות המלאה לקבלת האזרחות שלכם.

צאצאי המגורשים נהנים יותר

ישנה רשימת מדינות ארוכה שהפיקה פורטוגל, מדינות שאזרחיה והמהגרים ממנה לישראל זכאים, אולי, לאזרחות.

  • מרוקו
  • לוב
  • סוריה
  • טוניס
  • אלג'יר
  • לבנון

כל אלו ועוד נכנסו לרשימה, ואם המשפחה שלכם מגיעה מאחת ממדינות אלו סביר להניח כי מגיע לכם דרכון פורטוגזי ואזרחות פורטוגלית.

מדינות נוספות ברשימה כוללות אפילו את ארה"ב, צרפת, איטליה והולנד, בריטניה ואוסטריה, ומדינות בלקניות כמו קרואטיה, יוון, בולגריה, סרביה ואחרות.

הדרכון והאזרחות הפורטוגליים מאפשרים לכם כניסה חופשית לאיחוד האירופי, כולל הגירה, עבודה, פרנסה ואיכות חיים אחרת.

פרסום באתר